Użyteczność strony internetowej. Uwaga – Zawartość tej strony została celowo przeniesiona na nowy URL.

blog iqariusPonieważ ta sama treść stała się polem popisu niespodziewanej ilości ataków spamowych. Ciekawi nas jaki element spowodował masowe wejścia robotów produkcji chińskiej.

Przeniesienie treści zostało dokonane 11 listopada 2014 roku.

 

Podczas projektowania strony  należy pamiętać, że jej UŻYTECZNOŚĆ jest jednym z decydujących elementów jej skuteczności. Usabilty często przesądza o tym, czy odwiedzający Twoją witrynę pozostanie na niej i czy powróci do niej w przyszłości. Pamiętaj, o jednej bardzo ważnej rzeczy – KAŻDY odwiedzający jest Twoim potencjalnym klientem – jeśli twoja strona internetowa zaintryguje go, to może się stać twoim realnym klientem.

W maju 2010 roku dawaliśmy proste porady w stylu:

1. Wyraźnie określ, czym konkretnie się zajmujesz i czemu służy Twoja strona internetowa.
2. Upewnij się, że Twoja strona szybko się ładuje. To bardzo ważny punkt funkcjonalności. Nikt nie lubi stron, które długo się wczytują.
3. Daj im to, czego szukają. Zastanów się, czego potrzebują Twoi potencjalni klienci w Internecie i na Twojej stronie.
4. Dobrze przemyśl nawigację na witrynie Nawigacja musi być prosta intuicyjna i skuteczna.
5. Umieść mapę strony. Mapa strony daje możliwość szybkiego rozeznania się w zawartości całego serwisu na pojedynczej stronie.
6. Używaj dobrze czytelnej czcionki.Najlepiej używać czcionki o rozmiarze 10px lub 12px. (Arial lub Verdana). Używaj prostych zdań i zrozumiałych tekstów.
7. Pokaż kim jesteś. Jasno określ dane kontaktowe, podaj imię i nazwisko, dokładny adres.
8. ZACHĘCAJ swoich klientów do zadawania pytań i kontaktowania się z Tobą. Postaraj się, aby kontakt ten był jak najłatwiejszy.
9. Zanim opublikujesz swoja stronę – przetestuj ją. Warto poświęcić dodatkowy tydzień na testowanie strony, niż przedstawić klientom stronę z błędami.

Dziś ten temat wygląda tak

Uwaga!!!

Strona ta jest częścią nowego bloga powstającego na bazie wartości archiwalnych przenoszonych z przestarzałego CMS-MAMBO.
Wpisy o podobnej wartości historycznej będą jeszcze przez jakiś czas widoczne na domenie http://iqarius.pl po czym zostaną zintegrowane z nową platformą.

Iqarius Creation Group
kwiecień 2018


Copyright 2009 – 2018 © Projekt IQ-arius. Po prostu Strona Ekspercka. Zapraszamy na nasze nowe strony projekt.iqarius.pl